Akne Nasıl Oluşur?

Akne Nasıl Oluşur? Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerde ortaya çıkmakla ilerleyen yaşlarda görülen gruplarda bulunmaktadır. Peki, başımızın belası bu akneler nasıl oluşur? İşte cevabı:Akne Nasıl Oluşur? Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerde ortaya çıkmakla ilerleyen yaşlarda görülen gruplarda bulunmaktadır. Peki, başımızın belası bu akneler nasıl oluşur? İşte cevabı:⦁ Ergenlik döneminde artış gösteren androjen hormonları vücutta fazla seviyede yağ üretilmesine sebep olur.⦁ Artış gösteren bu hormonlar yağ bezlerini uyararak büyümelerini sağlarlar.⦁ Büyüme kaydeden bu yağ bezleri cilt üzerinde yoğun oldukları yerlerde ortaya çıkarak akneleri oluşturur.⦁ Cildin çeşitli yerlerinde çeşitli büyüklüklerde akneler meydana gelir.Akne oluşumları hormonlarla alakalı bir durumdur. Dolayısıyla sadece ergenlik çağındaki gençlerde değil ilerleyen yaşlarda da hormonal dengesizlik yaşayan pek çok kişide ortaya çıkabilmektedir. Gözaltındaki ksantelezma adını verdiğimiz sarı yağ birikintileri veya siringoma adını verdiğimiz iyi huylu ter bezi şişlikleri de radyofrekans ile temizlenebilmektedir.

Akne Nerede Olur?

Akne Nerede Olur? Aslında nerelerde oluştukları hepimizin malumudur. Tabi burada önemli olan neden buralarda oluşmuştur? Asıl bu sorunun cevabını vermek daha doğru olacaktır.⦁ Hormonların harekete geçirdikleri yağ bezleri büyüyerek akneleri meydana getirir.⦁ Yağ bezlerinin cilt üzerinde en yoğun oldukları yerler ise yüz, sırt ve göğüs bölgesidir.⦁ İstisnai olarak farklı yerlerde de oluşan akneleri bahsi geçen bu bölgelerde daha yoğun olarak görmekteyiz.Aknelerin oluşmuş oldukları bu yerlerde tedavi süreçleri birbirinden farklılık gösterir. Yani sırtta oluşan akne ile yüzde oluşan akne mutlaka ayrı değerlendirilmelidir.

Akne Tedavisinde Bitkisel Formüller Etkili Mi?

Aknenin yanı sıra vakaların neredeyse tümünde bitkisel karışımlara büyük rağbet gösteriliyor. Bunun en önemli nedeni klinik ortamından uzakta evinizde bu yöntemler ile hastalıktan cüzi rakamlar ile kurtulunacağı algısıdır. Fakat bitkisel karışımlar sağlamış oldukları rahatlatıcı etkinin dışında vakayı tedavi etmede asla yeterli değildir. Bu metotlar ile vakit kaybetmek yerine modern tedavi yöntemlerine başvuran klinik ve hastanelere giderek akne sorunundan tamamen kurtulmalısınız. Kliniğimiz profesyonel kadrosu ve uzman hekimleri ile bir telefon kadar yakınınızdadır.

Bakırköy Medicalart Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

 

Sormak İstediğiniz Sorunuz Varmıydı ?