Akne Tedavi Hizmetleri

Akne Nasıl Oluşur?

Yazar 30 Ağustos 2017 Henüz yorum yok

Akne Nasıl Oluşur?

Ergenlik döneminde artış gösteren androjen hormonları vücutta fazla seviyede yağ üretilmesine sebep olur. Artış gösteren bu hormonlar yağ bezlerini uyararak büyümelerini sağlarlar. Büyüme kaydeden bu yağ bezleri cilt üzerinde yoğun oldukları yerlerde ortaya çıkarak akneleri oluşturur. Cildin çeşitli yerlerinde çeşitli büyüklüklerde akneler meydana gelir.Akne oluşumları hormonlarla alakalı bir durumdur. Dolayısıyla sadece ergenlik çağındaki gençlerde değil ilerleyen yaşlarda da hormonal dengesizlik yaşayan pek çok kişide ortaya çıkabilmektedir. Gözaltındaki ksantelezma adını verdiğimiz sarı yağ birikintileri veya siringoma adını verdiğimiz iyi huylu ter bezi şişlikleri de radyofrekans ile temizlenebilmektedir.

Akne Nerede Olur?

Akne Nerede Olur? Aslında nerelerde oluştukları hepimizin malumudur. Tabi burada önemli olan neden buralarda oluşmuştur? Asıl bu sorunun cevabını vermek daha doğru olacaktır. Hormonların harekete geçirdikleri yağ bezleri büyüyerek akneleri meydana getirir. Yağ bezlerinin cilt üzerinde en yoğun oldukları yerler ise yüz, sırt ve göğüs bölgesidir. İstisnai olarak farklı yerlerde de oluşan akneleri bahsi geçen bu bölgelerde daha yoğun olarak görmekteyiz. Aknelerin oluşmuş oldukları bu yerlerde tedavi süreçleri birbirinden farklılık gösterir. Yani sırtta oluşan akne ile yüzde oluşan akne mutlaka ayrı değerlendirilmelidir.

Akne Tedavisinde Bitkisel Formüller Etkili Mi?

Aknenin yanı sıra vakaların neredeyse tümünde bitkisel karışımlara büyük rağbet gösteriliyor. Bunun en önemli nedeni klinik ortamından uzakta evinizde bu yöntemler ile hastalıktan cüzi rakamlar ile kurtulunacağı algısıdır. Fakat bitkisel karışımlar sağlamış oldukları rahatlatıcı etkinin dışında vakayı tedavi etmede asla yeterli değildir. Bu metotlar ile vakit kaybetmek yerine modern tedavi yöntemlerine başvuran klinik ve hastanelere giderek akne sorunundan tamamen kurtulmalısınız. Kliniğimiz profesyonel kadrosu ve uzman hekimleri ile bir telefon kadar yakınınızdadır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp