Yağ Bezesi (Lipom) Tedavisi

Yağ bezesi (Lipom) tedavisi hakkında bilgi verirken, toplumumuzda adını sıkça duyduğumuz bu hastalığı yakından tanıma fırsatı bulacağız. Birçoğunu belki de hayatınızda ilk kez duyacağınız bu bilgiler hastalığın bilincinde olmanız açısından fayda sağlayacaktır. Küçük yağ bezeleri ile karşılaşan hastalarımızın yapmış olduğu en büyük hata yağ bezesi sıkmak ve bireysel mücadeleye girişmek. Yağ bezesi ya da cildinizde oluşan sivilceler sıkarak yok edilmez. Sivilce tedavisi hizmeti de veren kliniğimizde kullanılan modern yöntemler yağ bezeleri üzerinde kısa sürede etki sağlar. Tüm cinsiyet ve yaş gruplarında görülme ihtimali yüksek olan yağ bezelerini yakından tanımak gerekirse;

 • Tıp literatüründe “lipom” olarak adlandırılan yağ bezeleri, iyi huylu tümörlerdir.
 • Daha açık konuşmak gerekirse bizler vücudunuzda beliren bütün kistleri patolojide inceleriz. Zararsız olan kitlelere yağ bezesi teşhisi koyarız.
 • Yağ bezeleri herkeste görülebilir. Fakat karşılaşılan vakaların yaş aralığı 20-40 arasında değişmektedir.
 • Lipomlar yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu nedenle sağa ve sola hareket edebilirler. Fakat üzerlerine bastırdığınızda herhangi bir çökme yaşanmaz.
 • Yağ bezelerinin ağrı yaptığı söylenemez. Fakat istisnai durumlarda, örneğin sinir uçlarına yakında yerlerde çıkan yağ bezeleri temas edildiğinde ciddi bir ağrıya neden olabilir.
 • Lipomların nedenleri incelendiğinde, en yaygın gerekçenin kalıtımsal olduğu anlaşılmıştır. Yine kollesterol ve trigliserid gibi kan yağlarının seviyelerindeki yüksekliğin lipom oluşumuna zemin hazırladığı görülmüştür.

Gözle fark edilmeyecek kadar küçük ve bir kiloya varabilen ağırlıktaki yağ bezesi aldırma işlemi için kliniğimizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Göz Çevresindeki Yağ Bezesi

Yağ bezeleri vücudumuzun her yerinde çıkabilir. Fakat en hassas organımız olan göz çevresindeki lipomlar vakit kaybetmeden yok edilmelidir. Göz kapakları ve gözaltı torbalarında oluşan lipomlar estetik açıdan hastaları rahatsız etmektedir. Göz çevresindeki yağ bezesi;

 • Milium
 • Siringoma
 • Ksantelazma

Olarak adlandırılır. Göz çevresinde yer alan lipomlara kesinlikle müdahale edilmemeli ve uzman bir hekimin kontrolünde içi boşaltılmalıdır. 23 yıllık deneyim ve meslek aşkı ile sizlerin yanında olan kliniğimiz her daim hizmetinizdedir.

Yağ Bezesi Bitkisel Tedavisi Mümkün Mü?

Yağ bezesi üzerinde etkili olduğu söylenen bitkisel karışımlar, lipom tedavisinde asla yeterli değildir. Yağ bezesi nasıl geçer? Sorusunun net cevabı: yağ bezesi aldırma olacaktır. Satın alınan bu karışımlar hastaların üzerinde sadece psikolojik rahatlama sağlar. Estetik olarak sizleri rahatsız eden ve bir kısmı ağrılara neden olan yağ bezesi için modern yöntemler kullanan bir kurumdan destek almanız şarttır.

Kliniğimizde Ücretsiz Muayene Olabilirsiniz!

Hastalarına ameliyatsız yağ bezesi tedavisi olma imkanı sunan kliniğimizde muayene ücreti talep edilmez. Vakayı yakından inceleme ve tanı koyma sürecini kapsayan ücretsiz muayene için kliniğimiz iletişim numaralarını aramanız yeterli olacaktır. Bunun yanında SGK, BAĞ-KUR emekli sandığına sahip hastaların tedavi ücretlerinde %50’lik bir indirim uygulayan kurumumuz, profesyonel ve güler yüzlü ekibi ile bir telefon kadar yakınınızdadır.

Yağ Bezesi Aldırma

Tüm hastaların mesafeli durduğu bir terim varsa o da ameliyattır sanırım. Doktora gitmek, muayene olmak, tahlillerin yapılması, anestezi uygulanması ve hastanede kalma süreci düşünüldüğünde başlı başına bir strestir. Sizleri bu karmaşa ve endişeden kurtaran ameliyatsız yağ bezesi tedavisi kliniğimizde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Yağ bezesi ameliyatı aksine; anestezi ve hastane yatışı gerektirmeyen yağ bezesi aldırma işlemi;

 • Hastaya lokal anestezi uygulanarak yapılır. Sadece vücudun sorunlu bölgesi uyuşturulur ve alanda 1 cm’den daha küçük olan kesik açılır.
 • Kesiğin içinden yağ bezeleri alınarak çemberin içi tamamen boşaltılır.
 • Steril etme işlemi bittikten sonra bölgeye iz kalmayacak şekilde dikiş atılır ve operasyon tamamlanır.

Yağ Bezesine Hangi Bölüm Bakar?

Yağ bezesinin estetik bir kaygı oluşturduğunu yukarıda belirtmiştik. Bakıldığında bir cilt sorunu olarak algılanan yağ bezeleri için hastaların yöneldiği bölüm; Cildiye ya da Estetik Cerrahi oluyor. Her iki bölümde de yağ bezesi teşhisi konulması elbette mümkün. Fakat yağ bezelerinin alınma işlemini gerçekleştirecek olan bölüm “Genel Cerrahi”dir. Bu nedenle yağ bezesi belirtileri fark edildiğinde iyi bir Genel Cerrahi Uzmanı ile görüşmeli ve tedavi sürecine başlamalısınız. Bu bağlamda kliniğimizde 30 yıllık bir deneyime sahip olan doktorlarımız her zaman hizmetinizdedir.

Randevu ve İletişim İçin

İstanbul Bakırköy

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52