Yağ bezesi aldırma steril bir klinik ortamı ve işinin uzmanı doktor tarafından yapıldığında oldukça kolay bir işlemdir. Yağ bezelerinin vücudunuzun birçok yerinde konumlandığını görebilirsiniz. Farklı boyutlara ait olan bu yağ birikintilerinin en büyük zararı kuşkusuz neden olduğu estetik bozulmalardır. Özellikle yüz bölgesinde meydana çıkan yağ bezeleri hastaları olumsuz yönde etkilemekte ve bu sorundan kurtulmak için farklı yollara başvurmalarına neden olmaktadır. Vakada karşılaştığımız en büyük hata ise yağ bezesi sıkmak ya da patlatma girişimleridir. Bu girişimler hastaların sonuç almasına fayda sağlamadığı gibi müdahale sırasında acı çekmelerine neden olur. Peki, yağ bezesi nasıl geçer diye sorduğunuzu duyar gibi oluyoruz. Yağ bezesinden kurtulmanın etkili ve tek yolu tıbbi müdahale ile yağ bezesi aldırma olacaktır. Bu noktada önemli olan tedavi olacağınız kurum hakkında iyi bir araştırma yapmak ve işin ehli doktorlara müracaat etmektir. MedicalArt kliniğimiz uzman kadrosu ve 23 yıllık deneyimi ile bir telefon kadar yakınınızdadır.

Ameliyatsız Yağ Bezesi Tedavisi

Yağ bezesi aldırma terimi denilince aklınıza ciddi operasyonlar gelmesin. Eski ameliyatlarda karşılaştığınız sancılı süreçlerin hiçbirini yaşamanıza neden olmayan ameliyatsız yağ bezesi tedavisi kliniğimizde uzun yıllardan bu yana yapılmaktadır. Yağ bezesi tedavisi;

  • Hastalara lokal anestezi verilerek yapılır. Narkoz verilmediği için hasta operasyonun ardından gündelik yaşamına hemen dönebilir.
  • Yağ birikintisinin olduğu kütleye 1 cm’den daha küçük bir kesi açılır. Kütledeki tüm yağ birikintisi boşaltıldıktan sonra işlem tamamlanmış olur.

Boyutu ya da bulunduğu yer fark etmeksizin cerrahlarımız tarafından yok edilebilen yağ bezelerinden kurtulmak için yapmanız gereken tek şey irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşmaktır. Kliniğimiz 7/24 hizmetinizdedir.

Yağ Bezesi Ağrı Yapar Mı?

Yağ bezesi ağrı yapar mı? Yağ bezeleri ya da diğer adıyla lipomlar genellikle ağrı yapmazlar. Fakat nadir de olsa bazı lipomların ağrı yaptığını gözlemleyebiliyoruz. Lipomun ağrı yapmasındaki en önemli neden bulunduğu yerdir. Sinir uçlarına yakın yerlerde meydana çıkan lipomlar tarifi imkansız bir acıya neden olabilir. Yağ bezesi tedavisi hakkında aklınıza takılan tüm detaylar ve tedavi ücretleri ile kliniğimize müracaat edebilirsiniz.

Bakırköy Medicalart Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Medicalart Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52