Yağ Bezesi (Lipom) Tedavi Hizmetleri

Yağ Bezesi Sıkmak

Yazar 14 Ekim 2017 Henüz yorum yok

Yağ bezesi sıkmak lipom ile karşılaşan hastalarımızın yapmış olduğu en büyük yanlıştır. Lipomların hareket halinde olması onların sıkma sonucu sivilce gibi patlayacağı anlamına gelmez. Özellikle yüz bölgesinde sivilceye benzeyen lipomların üzerinde yapılan bu yanlış bezenin sertleşmesine ve bölgede ağrı oluşturmasına neden olur. Boyutu 1 kg’a kadar varabilen yağ bezesinden kurtulmanın tek yolu steril bir klinik ortamında alanında uzman olan bir hekim tarafından alınmasıdır. Bunun dışında yapılan geleneksek tedavi yöntemleri ya da bitkisel karışımlar zamanın kaybının dışında bir etki yaratmayacaktır.

Yağ Bezesi Ağrı Yapar Mı?

Yağ bezesi ağrı yapar mı? Sorusu özellikle büyük lipomlar ile karşılaşanların yanıt aradığı bir soru oluyor. Yağ bezeleri genelde ağrı yapmaz. Fakat kütlesi fazla olan ve sinir uçlarına yakın olan yerlerde çıkan yağ bezelerine temas edilmesi durumunda ağrı yaşanabilir. Estetik bozulmalara neden olan yağ bezelerinin alınmasında her zaman fayda görüyoruz.

Yağ Bezesi Aldırma

Yağ bezesi aldırma operasyonu için başvuracağınız klinik büyük önem taşır. Zira çalışma prensipleri, bünyelerinde görev alan personel ve hekimler, kullandıkları teknikler oldukça önemlidir. Ameliyatsız yağ bezesi tedavisi ile sayısız operasyona imza atan kliniğimiz ve doktorları bu noktada en büyük yardımcınız olacaktır. Modern uygulamalara başvuran kliniğimizde ameliyatsız yağ bezesi tedavisi;

  • Lokal anestezi yapılması durumunda başlar. Hastanın operasyon sırasında bilinci yerindedir.
  • Yağ bezesinin büyüklüğüne göre kenarından küçük bir kesi açılır.
  • İçi boşaltılan beze steril edildikten sonra iz kalmaması adına estetik dikiş ile kapatılır.
  • Hasta işlem sonrasında evine döner ve yaşantısında bir aksama yaşanmaz.

Görüldüğü üzere ameliyatın hiçbir riskini bulundurmayan ameliyatsız yağ bezesi tedavisi için kliniğimiz en doğru adrestir. Hastaları ile tedavi öncesinde olduğu kadar tedavi sonrasında da ilgilenen kliniğimiz iletişim kanalları tüm vatandaşlarımızın hizmetindedir.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp