Yağ Bezesi (Lipom) Tedavi Hizmetleri

Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Yok Edilir?

Yazar 17 Haziran 2017 Henüz yorum yok

Sorusuna toplumumuzdaki büyük bir kesim yanıt aramaktadır. Yüzünün farklı noktalarında sivilceye benzeyen lipomlar ile ilgili yapılan en büyük yanlış ise onlarla bireysel mücadeleye girişmektir. Yağ bezesi sıkmak ya da patlatmaya çalışmak ise bu yanlışların başında gelmektedir. Şekil olarak sivilceye benzer bir özellik taşıyan lipomların yok edilmesinin tek yolu steril bir klinik ortamında yapılan yağ bezesi aldırma işlemidir. Bu noktada operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun deneyimi ve çalışma prensipleri büyük önem taşımaktadır. 23 yıllık serüveninde sağlık sektöründe kurumsal imajından ödün vermeden hizmet veren MedicalArt kliniğimizde 30 yıllık deneyime sahip hekimler görev almaktadır. Yüzdeki yağ bezelerinde estetik deformasyonları ortadan kaldıran hekimlerimizin izlediği aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Eğer alınacak lipomun boyutu büyük ise hastaya bölgesel uyuşma sağlayan lokal anestezi verilir.
  • İçerisinde yağ birikintisi olan kütlenin kenarında 1 cm’den daha küçük olacak bir kesi atılır.
  • Yağ bezeleri tamamen temizlendikten sonra kütlenin içi sterilize edilerek kapatılır.
  • Hasta aynı gün eski yaşantısına dönebilir, fiziksel aktivitelerini yerine getirebilir.

Ameliyatsız yağ bezesi tedavisi denilince ilk akla gelen isim olmaya layık olmak için faaliyetlerini büyük bir titizlik ile yürüten kliniğimize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Yağ Bezesi Ağrı Yapar Mı?

Yağ bezesi ağrı yapar mı? Tıp literatüründe lipom olarak adlandırdığımız yağ bezeleri genellikle ağrı yapmaz. Fakat yağ bezesinin boyutunun büyük olması ve bulunduğu yer ağrılara neden olabilir. Yağ bezelerinin sinir uçlarına yakın olduğu yerlerde temas edilmesi sonucu müthiş bir ağrı hissinin yaşandığı doğrudur. Fiziksel acının öncesinde kozmetik olarak kötü bir görüntüye neden olan yağ bezelerinden kliniğimizde uygulanan modern teknikler ile kurtulabilirsiniz.

Bizlere 7/24 Ulaşabilirsiniz!

MedicinArts kliniğimiz hastaları ile tedavi öncesi ve sonrasında iletişim halinde kalan köklü bir sağlık kuruluşudur. Bizlere ulaşmak adına telefon numaralarımızı aradığınız gibi mail ve canlı destek hattından yazmanız mümkündür. Haftanın 6 günü kesintisiz hizmet veren kliniğimiz bir telefon kadar yakınınızda bekliyor.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp